„Jest taki dzień grudniowy” – Wigilia w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Dnia 22 grudnia Samorząd Uczniowski X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego zorganizował spotkanie wigilijne uczniów i pracowników szkoły. Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk oraz pani Lidia Przygodzka, jak zawsze, uczestniczyły w tej uroczystości. Wzruszające przedstawienie – pokaz multimedialny, wiersze bożonarodzeniowe oraz mini koncert kolęd – zorganizowany został przez Martę Parzychowską i Sebastiana Maracha (uczniów klasy II b). Tematem przewodnim spotkania były polskie tradycje i zwyczaje wigilijne. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie i nauczyciele przełamali się opłatkiem i zasiedli razem przy suto zastawionym stole, w tle rozbrzmiewały kolędy. Rozmawiano o świętach, planach na rok 2012, wrażeniach z obozów sportowych. W powietrzu rozchodził się zapach mandarynek, domowego ciasta – nieodłączny zapach świąt.