Jesteśmy „Szkołą Wierną Dziedzictwu”!

W dniu 29 listopada 2018 r. pani Dyrektor Barbara Rapińczuk, wraz z panią Joanną Ulatowską-Letko – koordynatorem projektu, odebrały z rąk Warmińsko-Mazurskiego Wicekuratora Oświaty pana Wojciecha Cybulskiego i Wicewojewody Warmińsko-Mazurskiego pana Sławomira Sadowskiego certyfikat „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”.

Podejmowane przez Państwa szkoły i placówki działania przynoszą konkretne efekty wychowawcze w kształtowaniu tożsamości narodowej uczniów i ich identyfikacji z Rzeczpospolitą Polską. Przyczyniają się także do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność i efektywność pracy. Taka postawa jest godnym naśladowania elementem wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży – tak gratulował Warmińsko–Mazurski Wicekurator Oświaty Wojciech Cybulski dyrektorom i nauczycielom szkół wyróżnionych Certyfikatem W-MKO „Szkoły Wiernej Dziedzictwu”

Uroczystość miała miejsce w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Podczas spotkania program patriotyczny zaprezentowały dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Salezjańskich im. św. Dominika Savio w Ostródzie.

W bieżącym roku tytułem „Szkoły Wiernej Dziedzictwu” nagrodzonych zostało 76 szkół i placówek z województwa warmińsko-mazurskiego. Zostały one wybrane spośród ponad 180 kandydatur – tym bardziej możemy być dumni z tego wyróżnienia. W realizację programu działań na rzecz uzyskania certyfikatu zaangażowało się wielu nauczycieli. Oprócz p. J. Ulatowskiej-Letko byli to m. in. p. Justyna Sobeczek, p. Małgorzata Ejkszto, p. Radosław Świstak, p. Katarzyna Klaja, p. Małgorzata Burniewicz, p. Monika Rawa-Paluch, p. Anna Dubrowska, p. Ewa Gałęziewska, p. Aneta Wojtkiewicz.

szkola_wierna_dziedz_01

Ten certyfikat to piękny prezent na Jubileusz 40-lecia szkoły!

W galerii zdjęcia ze strony Kuratorium w Olsztynie – link >>> Wręczenie Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”