Jesteśmy wśród najlepszych

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl opublikował ranking „Szkół Podstawowych 2020”. Ranking został podzielony na 18 miast wojewódzkich i uwzględnia szkoły publiczne, które zawarte są w bazie portalu WaszaEdukacja.pl, w których egzamin ósmoklasisty w 2019 roku zdawało minimum 5 osób. Maksymalna liczba punktów do zdobycia w rankingu to 100.
Ranking powstał na podstawie wyników egzaminu ósmoklasisty 2019. Pod uwagę wzięto egzamin z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Średnie wyniki z tych egzaminów zostały zsumowane i podzielone przez 3.

Nasza szkoła zajęła 5 miejsce wśród najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie, z wynikiem 65,9 pkt. Od najlepszej w rankingu Katolickiej Szkoły Podstawowej im. Świętej Rodziny dzieli nas niespełna 9 punktów, a należy pamiętać, że nasi uczniowie realizują dwa obowiązkowe programy – w zakresie dydaktyki i szkolenia sportowego.

Ten wynik to niewątpliwy sukces, z którego jesteśmy dumni!😊

Cały ranking dostępny jest pod linkiem: Ranking Szkół Podstawowych Olsztyn 2020