Kolejny sukces gimnastyczek SMS Olsztyn

Olsztyńskie gimnastyczki od lat znajdują się w czołówce polskich zawodniczek. Kolejny raz potwierdziły to zarówno w zawodach międzynarodowych, jak i krajowych.

Zakończyły się w Rotterdamie Mistrzostwa Świata w gimnastyce sportowej kobiet. Ich uczestniczką była m.in. Paula Plichta z olsztyńskiej SMS. Wystąpiła zarówno w rywalizacji drużynowej (34 drużyny) jak i w wieloboju. Polki znalazły się równo w połowie stawki, zajmując 17. lokatę. Natomiast w wieloboju olsztynianka uplasowała się ostatecznie na 123. miejscu, będąc w tych zmaganiach trzecią Polką. Zaliczyła cały wielobój. Najlepiej wypadły jej ćwiczenia na równoważni i skok, nieco gorzej na poręczach, gdzie zaliczyła jeden upadek, i w ćwiczeniach wolnych, gdzie przekręciła podwójne salto. Wszyscy dobrze wiemy, jaką tragedią była dla niej niedawna śmierć jej mamy i trenerki w jednej osobie. Cieszymy się, że potrafiła się zmobilizować po tak dramatycznych przeżyciach.

Młodsze koleżanki Pauli startowały w Zabrzu w Turnieju Młodości. Wystąpiły tam najlepsze polskie gimnastyczki klas I, II i III.

Największy sukces odniosły właśnie olsztynianki, a szczególnie siostry Martyna i Monika Eland. 13-letnia Martyna była poza konkurencją w klasie pierwszej, a jej o rok młodsza siostra w klasie drugiej.

Poza tym ich koleżanka klubowa w klasie pierwszej Aneta Orzechowska była 13. Najlepsze miejsca z olsztynianek startujących w klasie trzeciej zajęły: Natalia Czarnowska (7.), Sandra Rożek (10.) i Marta Sarnowska (11.). Bardzo nas ucieszył kolejny świetny występ młodych zawodniczek. W rozmowie z władzami PZG uzyskaliśmy informację, że Martyna ELAND jest niemal pewną pretendentką do występu w drużynie w przyszłorocznych mistrzostwach świata. Do zawodów nasze zawodniczki przygotowywali trenerzy szkoły Denis Hryn, Krystyna Żołnierowicz, Ewa Jóźwiak oraz Dariusz Laszuk.