Konkurs fotograficzny „Piękno sportu – impresja fotograficzna”

Cele konkursu:

• promowanie zainteresowań i pozalekcyjnej aktywności uczniów,
  • wzmacnianie więzi ze środowiskiem szkolnym,
  • promowanie działalności szkoły,
  • aktywizacja uczniów.

Przebieg:

• Administratorami strony o nazwie „Sport w obiektywie uczniów SMS” są uczniowie szkoły.
  • Tegoroczna edycja konkursu odbywa się pod hasłem: „Piękno sportu – impresja fotograficzna”.
  • Uczniowie szkoły, chcący wziąć udział w konkursie, publikują na stronie konkursowej samodzielnie wykonane fotografie przedstawiające temat (mogą to być np. zdjęcia przedstawiające trud zawodnika, zwycięstwo, specyfikę dyscypliny sportowej, detal związany ze sportem, sytuacje i inne obrazy – zgodnie z własną inwencją).
  • Uczestnik konkursu, przesyłając zdjęcia na stronę konkursową, jednocześnie poświadcza, że jest ich autorem.
  • Wstępnego wyboru zdjęć, które pojawią się na stronie, dokonują administratorzy strony.
  • Jeden uczeń może opublikować maksymalnie 3 prace.
  • Zdjęcia można zamieszczać do 10 lutego 2017 r.
  • Spośród wszystkich zdjęć zostaną wybrane trzy zwycięskie, wyłonione przez główną komisję konkursową.
  • Jednocześnie na stronie odbywa się Plebiscyt na najpopularniejszą fotografię, na którą uczniowie głosują w Plebiscycie poprzez „lajkowanie” zdjęć i umieszczanie komentarzy.
  • Komisja szkolna wyłania spośród wszystkich prac prace wyróżnione.
  • Uczniowie mogą komentować zamieszczone prace. W komentarzach nie mogą się znaleźć treści obraźliwe i wulgarne. O stosowności komentarza będą decydować administratorzy.
  • Autorzy zdjęć wyrażają jednocześnie zgodę na wykorzystanie ich prac do promowania działalności szkoły (umieszczenie nagrodzonych zdjęć na stronie internetowej szkoły, wykorzystanie ich do przygotowania wystawy prac uczniowskich).

Nagrody: nagrody główne za 3 pierwsze miejsca zostaną przyznane przez komisję główną. Autorzy wyróżnionych zdjęć otrzymają nagrody pocieszenia.

Ogłoszenie wyników i nagrodzenie prac nastąpi podczas uroczystości Święta Szkoły.