Konkurs szkolny „Znaj znak!”

– Kto ty jesteś?
– Polak mały.
– Jaki znak twój?
– Orzeł biały.

„Katechizm polskiego dziecka”
Władysław Bełza

W listopadzie w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie historycznym „Znaj znak!”, zainspirowanym grą planszową wydaną przez Instytut Pamięci Narodowej. Nasze znaki to oczywiście symbole narodowe – „Mazurek Dąbrowskiego”, biało-czerwona flaga, Orzeł Biały, ale nie tylko. Takich znaków – śladów ojczystej historii jest bardzo wiele. Przed konkursem uczniowie poznawali symbole, godła, herby, pomniki, budowle i dzieła sztuki związane z historią Polski. Brali udział w wirtualnych spacerach po polskich rezydencjach królewskich, oglądali fotografie i reprodukcje. Konkurs odbywał się w dwóch etapach – klasowym i szkolnym, z wykorzystaniem platformy quizizz.com. Organizatorem konkursu była p. Joanna Ulatowska-Letko. Konkurs odbywał się po raz pierwszy, ale planujemy jego kolejne edycje.

Tegoroczni laureaci:

SZKOŁA PODSTAWOWA:

• I miejsce – Zbigniew Jabłoński
  • II miejsce – Kaja Tankielun
  • III miejsce – Antoni Mieczkowski

Wyróżnienia: Antonina Bednarczyk, Kornelia Krajewska, Marta Kowalska

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE:

• I miejsce – Mateusz Kowalski, Szymon Ławrynowicz
  • II miejsce – Tymoteusz Kowalczyk, Bartosz Bogdański
  • III miejsce – Roksana Sujkowska, Eliza Rodziewicz

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, że na uroczystym zakończeniu roku szkolnego otrzymają zasłużone nagrody i dyplomy😊