„Kto czyta – nie błądzi”

Dnia 15 czerwca 2012 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs czytelniczy „Kto czyta – nie błądzi”. Konkurs był adresowany do młodych czytelników. Aby wziąć w nim udział należało wypożyczyć książkę, nie będącą lekturą i ją zareklamować w dowolnej formie. Mógł być to wiersz, list, opowiadanie, plakat lub mapa mentalna. Chętnych było wielu, lecz nie wszyscy podjęli wyzwanie i zareklamowali wybraną książkę. Prace oceniały: pani Joanna Ulatowska-Letko, nauczycielka języka polskiego oraz pani Małgorzata Ejkszto, bibliotekarka. Jednogłośnie wygrała Aleksandra Mikulicz uczennica klasy V, która wystartowała w dwóch kategoriach. Zrobiła plakat do książki Alfreda Szklarskiego pt. Tomek na Czarnym Lądzie” oraz napisała wiersz pt. „Oskar i Pani Róża”. II miejsce zajęła Zofia Rajewska z klasy IV. III miejsce przypadło ex aequo Julii Boczkowskiej, uczennicy klasy III oraz Marii Wajzer z klasy V. Wyróżniona została uczennica klasy I Zuzanna Gołota. Laureaci zostali nagrodzeni pięknymi książkami oraz dyplomami. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie i zapraszamy za rok!

Małgorzata Ejkszto