Lekkoatletyczna Gimnazjada 2011

O indywidualne i zespołowe tytuły mistrzów Olsztyna w lekkiej atletyce rywalizowali uczniowie gimnazjów. Miejscem rywalizacji był stadion lekkoatletyczny AZS UWM w Olsztynie.

Do zawodów przystąpiły reprezentacje dziewcząt z ośmiu olsztyńskich gimnazjów oraz dziesięć zespołów chłopięcych. Dziewczęta rywalizowały w następujących konkurencjach: biegi na 100 m, 300 m, 600 m i 1000 m, skok w dal, skok wzwyż, pchnięcie kulą, rzut oszczepem oraz w sztafecie 4 x 100 m. Chłopcy startowali w biegach na 100 m, 300 m, 600 m, 1000 m i 2000 m, skoku w dal, skoku wzwyż, pchnięciu kulą, rzucie oszczepem i w sztafecie 4 x 100 m. W każdej z konkurencji wyłoniono mistrzów Olsztyna w roku szkolnym 2010/2011, a wyniki indywidualne uczniów poszczególnych gimnazjów dały podstawę do wyłonienia zwycięzców drużynowych.

Wśród dziewcząt najwięcej punktów (113) zgromadziły reprezentantki Gimnazjum nr 13 i im przypadł puchar i dyplom za zwycięstwo w zawodach oraz tytuł Mistrzyń Olsztyna. Na drugim miejscu, z wynikiem 101 punktów, uplasowały się zawodniczki z Gimnazjum nr 5. Trzecie miejsce zdobyły uczennice Gimnazjum nr 11, które zgromadziły łącznie 48 punktów.

Reprezentantki Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie uzyskały następujące wyniki:

Alicja Kubicka w biegu na 100 m zajęła IV miejsce, w biegu na 300 m zajęła III miejsce i uzyskała wynik 45,22 sek.

Dominika Stańczak w biegu na 1000 m zajęła II miejsce i uzyskała wynik 3,16.17 min.

Natalia Mikulak w biegu na 300 m zajęła V miejsce.

Ala Kubicka uczennica 2 klasy Gimnazjum nr 10 Mistrzostwa Sportowego w finałowym biegu na 100 m.

Serdeczne gratulacje