Liga Szkół Mistrzostwa Sportowego w pływaniu – runda 1

W dniach 2-3 grudnia w Olsztynie odbyła się I Runda Ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego w Pływaniu. Nasza szkoła była gospodarzem i organizatorem tych zawodów.

W zawodach, które honorowym patronatem objął Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, wystartowało ponad 400 zawodników z 16 szkół.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył SMS Szczecin, drugie miejsce zajął SMS Oświęcim, trzecie SMS Lublin. Nasi zawodnicy uplasowali się na piątej pozycji z zaledwie 19 punktową stratą do podium.
Poziom zawodów był bardzo wysoki. Padło 11 rekordów Polski w różnych konkurencjach. Na pływalni panowała wspaniała atmosfera a kibice zapewnili gorący doping
W klasyfikacji końcowej w poszczególnych stylach zawodnicy SMS Olsztyn uplasowali się na czołowych miejscach.

STYL DOWOLNY DYSTANS
I m Mateusz Kasztelan