Medalista młodzieżowych igrzysk u prezydenta

Bartłomiej Koziejko odwiedził w poniedziałek (3 grudnia) prezydenta Olsztyna. Pływak MTP Kormoran jest medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, które odbyły się w Buenos Aires.

Polska sztafeta zajęła 3. miejsce w konkurencji 4×100 m chłopców stylem zmiennym. Lepsi od Biało-Czerwonych byli tylko Rosjanie i Chińczycy. Poza olsztyńskim pływakiem w skład drużyny weszli Jakub Majerski, Jan Kałusowski i Jakub Kraska.

– To była super impreza – mówi o październikowych igrzyskach Bartłomiej Koziejko. – Podobał mi się klimat i organizacja. Trzeba też podkreślić, że poziom zawodów był bardzo wysoki. Nie miał dotychczas okazji startować w imprezie tak wysokiej rangi.

W Olsztynie pływacy trenują w trzech szkołach – w Szkole Podstawowej nr 2 i 10 oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego.

– Łącznie to około 200 sportowców – przypomina prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. – W Szkole Mistrzostwa Sportowego mamy niemal 60 młodych pływaków.

Poza brązem w sztafecie, olsztyński zawodnik zajął 11. miejsce w indywidualnym wyścigu na 800 m stylem dowolnym.

źródło: https://www.olsztyn.eu/nc/o-olsztynie/aktualnosci/article/medalista-mlodziezowych-igrzysk-u-prezydenta.html