Meksyk 2010

W meksykańskim mieście Tijuana, leżącym przy granicy Stanów Zjednoczonych w południowej części Kalifornii w terminie 3.-10.03.2010 rozgrywane były dwie największe imprezy juniorów w taekwondo olimpijskim – eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży oraz Mistrzostwa Świata Juniorów. W zawodach tych brało udział rekordowa liczba 100 reprezentacji. Wśród nich również reprezentacja Polski: Igor Kryszkiewicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (AZS-UWM Olsztyn) z trenerem klubowym Dariuszem Nowickim oraz (na koszt własny lecz zatwierdzeni przez Zarząd PZTO) Marcin Anikiej, Klaudia Włodarczak i Daria Ćwiklińska z trenerem Dariuszem Skibą (UKS Borne Sulinowo). Kierownikiem ekipy jest Jacek Skubis, prezes PZTO.

Igor Kryszkiewicz (AZS UWM Olsztyn) po bardzo emocjonującym pojedynku z przedstawicielem Tailandii (Arvit Puisalee) uległ mu wynikiem 7:10. Początek walki był bardzo obiecujący. Igor od początku utrzymywał prowadzenie, drugą rundę zakończył wynikiem 6:4. Niestety w trzeciej rundzie po NIE trafionym ataku Taja w głowę Igora (Igor zrobił unik i kopnięcie minęło jego głowę a sędziowie nie przyznali punktów) trener tajlandzki zaprotestował i zażądał analizy wideo. Na ekranie wideo atak wyglądał tak, jakby uderzenie doszło do głowy i jurorzy przy stoliku nakazali przyznanie 3 pkt. Tajowi. Z prowadzenia zrobił się wynik 6:7 dla Taja. Igor nie miał wyjścia i zaczął atakować … i „nadział” się na kontrę na głowę. Przy rezultacie 6:10 udało się Igorowi odrobić jeszcze tylko jeden pkt. Szkoda! W kolejnej walce Taj przegrał z Chińczykiem 1:3 a Chińczyk po kolejnych 2 pojedynkach wygrał kategorię ciężką.

Mistrzostwa Swiata Juniorów druga impreza, w której Igor zdobył V miejsce, Pierwsza walke z Grekiem Athanasiosem Bumparosem wygrał a w drugiej Igor doznał kontuzji w 3 rundzie walki z Rosjaninem. Walka zakończyła się wynikiem 9:11 dla reprezentanta Rosji.

Czekając na walki

Justyna Niedziałek