SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Meksyk 2010

W meksykańskim mieście Tijuana, leżącym przy granicy Stanów Zjednoczonych w południowej części Kalifornii w terminie 3.-10.03.2010 rozgrywane były dwie największe imprezy juniorów w taekwondo olimpijskim – eliminacje do Igrzysk Olimpijskich Młodzieży oraz Mistrzostwa Świata Juniorów. W zawodach tych brało udział rekordowa liczba 100 reprezentacji. Wśród nich również reprezentacja Polski: Igor Kryszkiewicz ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego (AZS-UWM Olsztyn) z trenerem klubowym Dariuszem Nowickim oraz (na koszt własny lecz zatwierdzeni przez Zarząd PZTO) Marcin Anikiej, Klaudia Włodarczak i Daria Ćwiklińska z trenerem Dariuszem Skibą (UKS Borne Sulinowo). Kierownikiem ekipy jest Jacek Skubis, prezes PZTO.

Igor Kryszkiewicz (AZS UWM Olsztyn) po bardzo emocjonującym pojedynku z przedstawicielem Tailandii (Arvit Puisalee) uległ mu wynikiem 7:10. Początek walki był bardzo obiecujący. Igor od początku utrzymywał prowadzenie, drugą rundę zakończył wynikiem 6:4. Niestety w trzeciej rundzie po NIE trafionym ataku Taja w głowę Igora (Igor zrobił unik i kopnięcie minęło jego głowę a sędziowie nie przyznali punktów) trener tajlandzki zaprotestował i zażądał analizy wideo. Na ekranie wideo atak wyglądał tak, jakby uderzenie doszło do głowy i jurorzy przy stoliku nakazali przyznanie 3 pkt. Tajowi. Z prowadzenia zrobił się wynik 6:7 dla Taja. Igor nie miał wyjścia i zaczął atakować … i „nadział” się na kontrę na głowę. Przy rezultacie 6:10 udało się Igorowi odrobić jeszcze tylko jeden pkt. Szkoda! W kolejnej walce Taj przegrał z Chińczykiem 1:3 a Chińczyk po kolejnych 2 pojedynkach wygrał kategorię ciężką.

Mistrzostwa Swiata Juniorów druga impreza, w której Igor zdobył V miejsce, Pierwsza walke z Grekiem Athanasiosem Bumparosem wygrał a w drugiej Igor doznał kontuzji w 3 rundzie walki z Rosjaninem. Walka zakończyła się wynikiem 9:11 dla reprezentanta Rosji.

Czekając na walki

Justyna Niedziałek

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status