Międzyklasowy konkurs gimnazjalny z języka rosyjskiego

12 czerwca 2018 r. odbył się międzyklasowy konkurs gimnazjalny z języka rosyjskiego, będący podsumowaniem projektu, realizowanego przez p. B. Gojło, nauczyciela j. rosyjskiego,
pt.: „Z rosyjskim za pan brat”. Na warsztatach projektowych, które odbywały się w formie zajęć dodatkowych w trakcie roku szkolnego, uczniowie poznawali rosyjskie powiedzenia i przysłowia, odgadywali rosyjskie zagadki, mierzyli się z łamańcami językowymi po rosyjsku, doskonaląc tym samym umiejętności szybkiego czytania oraz poprawnego wymawiania trudnych połączeń literowych. Gimnazjaliści tworzyli przy tym kronikę z własnym portfolio, a informacje o sobie zapisywali z użyciem rosyjskiej klawiatury.

Podczas konkursu trzyosobowe reprezentacje klas miały za zadanie rozwiązać test wyboru na temat przysłów rosyjskich, odgadnąć zagadki z quizem Kahoot, wyjaśnić wyświetlone na prezentacji powiedzenia rosyjskie i głośno odczytać wylosowane rosyjskie łamańce językowe.

Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III b g (Iza Muzyka, Anna Wtulich i Rafał Komar), drugie miejsce zajęły uczennice klasy II a g (Klaudia Hrynowiecka, Iza Krajewska i Anna Werner), a trzecie miejsce przypadło w udziale reprezentacji klasy II b g (Julii Kielak, Natalii Zmierczak i Adrianie Łuczyńskiej).

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!