Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji Trelleborg,  13-15 lutego 2009 r.

Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji Trelleborg

Zawodnicy – uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego, w taekwondo olimpijskim wznowili starty w nowym roku. Wzięli udział w bardzo ważnym międzynarodowym turnieju klasy A wg kalendarza Europejskiej Unii Taekwondo. W nadbałtyckim porcie Trelleborg rozegrane zostały w dniach 13-15 lutego Międzynarodowe Mistrzostwa Szwecji, które zgromadziły aż 870 zawodniczek i zawodników (seniorów, juniorów i kadetów) z 32 krajów nie tylko z Europy ale również z odległej Jordanii i Egiptu. Wśród tej doborowej stawki znalazła się czwórka zawodników olsztyńskiego SMS: Agnieszka Benedict, Igor Kryszkiewicz, Michał i Karol Wielgosz. To bardzo ważny dla nas start, gdyż w Trelleborgu pod koniec maja rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Juniorów. Nasi najlepsi juniorzy mieli okazję zaadoptować się wcześniej do warunków przyszłego startu. W Polsce nie rozgrywamy jeszcze zawodów w elektronicznych ochraniaczach, w których zostaną zorganizowane Mistrzostwa Europy a Trelleborg Open był w nich rozgrywany! W silnej stawce rywalizacji juniorów najlepiej zaprezentowali się Agnieszka Benedict i Igor Kryszkiewicz, którzy zdobyli srebrne medale, natomiast Karol Wielgosz zdobył brązowy medal. GRATULACJE!!!

Justyna Niedziałek