Międzynarodowy Zawody Krajów Europy Środkowej w pływaniu – Koszyce 9-11.12.2016 r. Słowacja

W ostatni weekend w Koszycach (Słowacja) odbyły się Zawody Krajów Europy Środkowej z udziałem naszych pływaków Bartłomieja Koziejki i Krzysztofa Ollera. W zawodach uczestniczyło 9 państw (Bośnia i Hercegowina, Czechosłowacji, Węgry, Macedonia, Słowenia, Polska, Rumunia, Słowacja i Serbia) Reprezentacja Polski w klasyfikacji punktowej zajęła II miejsce ustępując tylko reprezentacji Węgier.

Z zawodów z 4 medalami wraca Bartłomiej Koziejko w konkurencjach indywidualnych uplasował się na 1500 m stylem dowolnym i na 200 m stylem zmiennym na III miejscu. W wyścigach sztafetowych na dystansie 4×100 m stylem dowolny wraz z kolegami wywalczył złoty medal a w wyścigu na dystansie 4×200 m stylem dowolnym srebrny medal

Mniej szczęścia miał Krzysztof Oller, który mimo że na linię mety na swoim koronnym dystansie 200 m stylem motylkowym dopłynął na III miejscu został zdyskwalifikowany za poruszenie się na słupku w momencie startu.

Gratulujemy powołania do reprezentacji, podjętej walki o jak najlepsze rezultaty i godne reprezentowanie naszego kraju i szkoły.