Międzynarodowy Zawody Krajów Europy Środkowej w pływaniu Targoviste – 8‑10.12.2017 r. Rumunia

W ostatni weekend w Targoviste (Rumunia) odbyły się Zawody Krajów Europy Środkowej z udziałem naszego ucznia Jakuba Mościckiego z klasy I LO.

W zawodach uczestniczyło 6 państw (Węgry, Słowenia, Polska, Rumunia, Słowacja i Serbia). Reprezentacja Polski w generalnej klasyfikacji punktowej zajęła II miejsce ustępując tylko reprezentacji Węgier.

Z zawodów z 4 medalami wrócił właśnie Kuba. W konkurencjach indywidualnych wywalczył dwa srebrne medale na 100 i 200 m stylem grzbietowym. W wyścigach sztafetowych na dystansie 4 x 100 m stylem zmiennym wraz z kolegami wywalczył srebrny medal a w wyścigu na dystansie 4 x 200 m stylem dowolnym wywalczył złoty medal.

Gratulujemy powołania do reprezentacji, podjętej walki o jak najlepsze rezultaty i godne reprezentowanie naszego kraju i szkoły.