MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Gdańsk, 14-16.06.2019 r.

Brązowy medal i dwie kwalifikacje do Małej Olimpiady, zdobywają gimnastyczki UKS SMS Olsztyn, na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Gdańsku. Pojechaliśmy bardzo liczną grupą, aż 14 zawodniczek z naszej szkoły wystartowało w wieloboju, w klasie młodzieżowej. Najlepiej zaprezentowała się Maja Mierzejewska, która zajęła 4 miejsce. Do medalu zabrakło zaledwie 0.005 pkt. W pierwszej „ósemce” zawodów udało się być Antoninie Bednarczyk, która uplasowała się na 6 miejscu. Obydwie zawodniczki zdobyły kwalifikacje do Małej Olimpiady, która odbędzie się w październiku.

gimn_mmm_04

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, nie zakończyły się na pierwszym dniu. W niedzielę, Maja Mierzejewska i Antonina Bednarczyk reprezentowały klub UKS SMS Olsztyn w finale skoku oraz ćwiczeń na poręczach. Po długiej i zaciętej walce Antonina Bednarczyk wywalczyła brązowy medal na skoku przez stół gimnastyczny. Natomiast na poręczach Maja Mierzejewska zajęła 4 miejsce, a Tosia 5 miejsce.

Brawa dla wszystkich gimnastyczek! To był bardzo długi czas przygotowań do zawodów. Młodziczki zakończyły swoim startem sezon zawodów gimnastycznych w tym roku szkolnym. Teraz długo wyczekiwane przez wszystkich wakacje.