ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Miejska Gala Sportu 2018

Dnia 27 marca 2018 r. w Ratuszu władze miasta Olsztyna podsumowały ubiegłoroczne osiągnięcia sportowców Warmii i Mazur. Podczas uroczystej gali Prezydent Miasta Piotr Grzymowicz wręczył nagrody i wyróżnienia zawodnikom, ich trenerom oraz działaczom wyróżniającym się osiągnięciami w działalności na rzecz rozwoju sportu w mieście.

Nagrody otrzymali:

Trener i absolwenci Szkoły Mistrzostwa Sportowego

  • Andrzej Kamiński – trener kajakarstwa (kanadyjki), Olsztyński Klub Sportów Wodnych
  • Mateusz Kamiński, Olsztyński Klub Sportów Wodnych, kajakarstwo (kanadyjki)
  • Krzysztof Pielowski, Klub Sportowy AZS UWM, pływanie
  • Karol Zalewski, Klub Sportowy AZS UWM, lekka atletyka

oraz obecni uczniowie – zawodnicy

  • Dominik Bugaj, OKSW, kajakarstwo (kanadyjki)
  • Julia Walczak, OKSW, kajakarstwo (kanadyjki)
  • Maja Szajdek, OKSW, kajakarstwo (kanadyjki)
  • Filip Skrzeszewski, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Mikołaj Żyźniewski, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Szymon Grabowski, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Oliwia Krajewska, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Maria Wajzer, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Piotr Koziejko, MTP Kormoran, pływanie
  • Adrian Sadowski, MTP Kormoran, pływanie
  • Michał Macner, MTP Kormoran, pływanie

Ponadto Prezydent przyznał wyróżnienia

Trenerom Szkoły Mistrzostwa Sportowego

  • Marcinowi Chorzelewskiemu – trenerowi taekwondo olimpijskiego, Akademicki Klub Sportowy OSW Start
  • Tomaszowi Grabysie – trenerowi pływania, MTP Kormoran
  • Justynie Niedziałek – trenerce taekwondo olimpijskiego, Klub Sportowy AZS UWM Olsztyn

Uczniom – zawodnikom Szkoły Mistrzostwa Sportowego

  • Hubertowi Bruzdewiczowi, MTP Kormoran, pływanie
  • Szymonowi Piątkowskiemu, Klub Sportowy AZS UWM, taekwondo olimpijskie

Absolwentom Szkoły Mistrzostwa Sportowego

  • Gabrieli Wierzbickiej, Klub Sportowy AZS UWM, taekwondo olimpijskie
  • Piotrowi Hatowskiemu, Akademicki Klub Sportowy OSW Start, taekwondo olimpijskie
  • Gabrieli Guzowskiej, Klub Sportowy AZS UWM, taekwondo olimpijskie
  • Karolinie Ziejewskiej, Klub Sportowy AZS UWM, taekwondo olimpijskie
  • Mateuszowi Lewalskiemu, Klub Sportowy AZS UWM, taekwondo olimpijskie
  • Maciejowi Rucie – trenerowi taekwondo olimpijskiego, Klub Sportowy AZS UWM, absolwentowi szkoły

Prezydent Piotr Grzymowicz wręczył również listy gratulacyjne zawodnikom olsztyńskich klubów, których stypendia finansowane są ze środków Miasta Olsztyn przekazanych klubom w ramach dotacji.