Miejski Konkurs „Ortograficzna corrida”, 24 kwietnia 2009 r .

Miejski Konkurs „Ortograficzna corrida” 24 kwietnia 2009 roku

W Szkole Podstawowej nr 1 odbył się Miejski Konkurs „Ortograficzna corrida” dla uczniów szkół podstawowych Olsztyna. Naszą szkołę reprezentowały Monika Burakiewicz z klasy IV i Alicja Kubicka z klasy V, które przygotowywały się pod kierunkiem pani Joanny Ulatowskiej – Letko. Dyktando przygotowane było przez konsultanta WM ODN – u (kiedyś nauczyciela naszej szkoły) pana Wojciecha Tańskiego, nosiło tytuł „Przedwiośnie na Warmii”. Uczestnicy musieli zmierzyć się z takimi słowami pułapkami jak „półżartobliwe”, „niepohamowane”, „rześkie” czy „strużki”. Wszyscy uczniowie biorący udział w ortograficznych zmaganiach otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.