Mikołajkowy Rodzinny Turniej Sportowy

13 grudnia 2010 r. na stronie www.postawnarodzine.pl została umieszczona informacja o Mikołajkowym Rodzinnym Turnieju Sportowym.

Olsztyn (woj. warmińsko – mazurskie): mikołajki na sportowo

Mikołajkowy Rodzinny Turniej Sportowy to kolejne przedsięwzięcie, które odbyło się w Olsztynie pod szyldem kampanii „Postaw na rodzinę!”

W turnieju wystąpiło aż 70 rodzin, które rywalizowały w dziewięciu konkurencjach. Rodzinne drużyny podzielono na grupy utworzone według kryterium wiekowego. Wśród nietypowych zabaw były np. slalom z gazetą, bieg z balonem między głowami i bieg w workach. Każda z rodzin otrzymała pamiątkowy medal uczestnictwa w turnieju a najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary. Zawody odwiedził Mikołaj, który każdemu wręczył upominek. W chwilach odpoczynku między konkurencjami, zawodnicy mogli zapoznać się z pokazem taekwondo i gimnastyki sportowej.

Rodzinny Turniej został zorganizowany przez Warmińsko – Mazurskie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „Sukurs” oraz Uczniowski Klub Sportowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Uczestników gościł Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 5.