Mistrzostwa Europy Juniorów na Węgrzech

W dniach 6-10.07.2016 w Hodmezovasarhely na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów. W zawodach wystartowało dwóch naszych uczniów Mateusz Kasztelan i Karol Zbutowicz oraz trener Tomasz Grabysa. Mateusz Kasztelan zdobył złoty medal w sztafecie 4×200 m st. dowolnym i wraz kolegami z reprezentacji poprawił o 6 sekund Rekord Polski ( czas 7:18,01)

Na 200 m st. grzbietowym Mateusz wystartował w finale i z czasem 1:59,83 zajął 6 miejsce i jako piąty Polak w historii złamał barierę 2 minut na tym dystansie.

Karol Zbutowicz awansował do finału na 400 m st. zmiennym i z czasem 4:24,13 zajął 6 miejsce.

Gratulujemy!!!