SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich – Gliwice oraz 17-18-letnich w Gorzowie Wielkopolskim

 

Ważne dla naszych pływaków wydarzenie odbyło się w miniony weekend. W tym samym czasie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu zawodników 16 letnich w Gliwicach i zawodników 17‑18 letnich w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczniowie nasi wrócili z 7 medalami (1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe) startowali w finałach A i B bijąc rekordy życiowe.

Nasi Medaliści to Jakub Mościcki, Szymon Lipiński i Krzysztof Oller

Wszystkie wyniki:

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Gliwicach

Jakub Mościcki (MTP Kormoran Olsztyn)

  • złoty medal – 200 m st. dowolnym
  • srebrny medal – 50 m st. grzbietowym
  • srebrny medal – 400 m st. dowolnym
  • srebrny medal – 1500 m st. dowolnym

Szymon Lipiński (MTP Kormoran Olsztyn)

  • brązowy medal – 50 m st. dowolnym
  • brązowy medal – 50 m st. motylkowym
  • 8 miejsce finał A – 100 m st. dowolnym

Oliwia Wett (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 4 miejsce finał A – 400 m st. zmiennym
  • 6 miejsce finał A – 200 m st. zmiennym
  • 4 miejsce finał A – 200 m st. motylkowym
  • 2 miejsce finał B – 100 m st. zmiennym

Wiktoria Szeluga (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 4 miejsce finał B – 100 m st. motylkowym
  • 5 miejsce finał B – 400 m st. dowolnym
  • 7 miejsce finał B – 200 m st. motylkowym


Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich w Gorzów Wielkopolski

Krzysztof Oller (MTP Kormoran Olsztyn)

  • srebrny medal – 200 m st. motylkowym
  • 1 miejsce finał B – 400 m st. zmiennym

Piotr Sadłowski (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 5 miejsce finał A – 100 m st. motylkowym
  • 8 miejsce finał A – 50 m st. grzbietowym
  • 7 miejsce finał A – 100 m st. dowolnym

Kinga Chodyna (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 8 miejsce finał B – 50 m st. motylkowym

Dawid Kalkowski (TP Kormoran Olsztyn)

  • 6 miejsce finał B – 400 m st. dowolnym
  • 11 miejsce – 1500 m st. dowolnym

Wiktoria Lisowska (Juvenia Białystok )

  • 4 miejsce finał B – 50 m st. grzbietowym
  • 1 miejsce finał B – 100 m st. grzbietowym
  • 2 miejsce finał B – 200 m st. grzbietowym
  • 4 miejsce finał B – 200 m st. zmiennym

 

 

 

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status