Wielki sukces sportowy naszego ucznia - Bartek Koziejko brązowym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich – Gliwice oraz 17-18-letnich w Gorzowie Wielkopolskim

 

Ważne dla naszych pływaków wydarzenie odbyło się w miniony weekend. W tym samym czasie odbywały się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu zawodników 16 letnich w Gliwicach i zawodników 17‑18 letnich w Gorzowie Wielkopolskim.

Uczniowie nasi wrócili z 7 medalami (1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe) startowali w finałach A i B bijąc rekordy życiowe.

Nasi Medaliści to Jakub Mościcki, Szymon Lipiński i Krzysztof Oller

Wszystkie wyniki:

Mistrzostwa Polski Juniorów 16-letnich w Gliwicach

Jakub Mościcki (MTP Kormoran Olsztyn)

  • złoty medal – 200 m st. dowolnym
  • srebrny medal – 50 m st. grzbietowym
  • srebrny medal – 400 m st. dowolnym
  • srebrny medal – 1500 m st. dowolnym

Szymon Lipiński (MTP Kormoran Olsztyn)

  • brązowy medal – 50 m st. dowolnym
  • brązowy medal – 50 m st. motylkowym
  • 8 miejsce finał A – 100 m st. dowolnym

Oliwia Wett (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 4 miejsce finał A – 400 m st. zmiennym
  • 6 miejsce finał A – 200 m st. zmiennym
  • 4 miejsce finał A – 200 m st. motylkowym
  • 2 miejsce finał B – 100 m st. zmiennym

Wiktoria Szeluga (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 4 miejsce finał B – 100 m st. motylkowym
  • 5 miejsce finał B – 400 m st. dowolnym
  • 7 miejsce finał B – 200 m st. motylkowym


Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich w Gorzów Wielkopolski

Krzysztof Oller (MTP Kormoran Olsztyn)

  • srebrny medal – 200 m st. motylkowym
  • 1 miejsce finał B – 400 m st. zmiennym

Piotr Sadłowski (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 5 miejsce finał A – 100 m st. motylkowym
  • 8 miejsce finał A – 50 m st. grzbietowym
  • 7 miejsce finał A – 100 m st. dowolnym

Kinga Chodyna (MTP Kormoran Olsztyn)

  • 8 miejsce finał B – 50 m st. motylkowym

Dawid Kalkowski (TP Kormoran Olsztyn)

  • 6 miejsce finał B – 400 m st. dowolnym
  • 11 miejsce – 1500 m st. dowolnym

Wiktoria Lisowska (Juvenia Białystok )

  • 4 miejsce finał B – 50 m st. grzbietowym
  • 1 miejsce finał B – 100 m st. grzbietowym
  • 2 miejsce finał B – 200 m st. grzbietowym
  • 4 miejsce finał B – 200 m st. zmiennym