MISTRZOSTWA POLSKI W MARATONIE KAJAKOWYM

W dniach 11-12 czerwca na Zalewie Zemborzyckim koło Lublina odbyły się Mistrzostwa Polski w kajakowym maratonie. Przy trudnych warunkach atmosferycznych (wiatr i fala) bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie i ich starsi koledzy – absolwenci SMS Olsztyn.

Wyniki naszych uczniów: złoty medal zdobył Dominik Popławski z Sokoła Ostróda w K-1 na 15 km, złoty medal zdobyła Ewa Mieczkowska z KSC Olsztyn w K-1 20 km, złoty medal zdobyli Błażej Brakowiecki i Cezary Ołdakowski z KSC Olsztyn w K-2 15 km.

Wśród absolwentów złoty medal zdobył Mateusz Kamiński z OKSW Olsztyn w C-1 25 km, złoty medal zdobył Adam Roćko z KSC Olsztyn w K-1 30 km, złoty medal zdobyli Mateusz Kamiński i Arkadiusz Toński z OKSW Olsztyn w C-2 25 km.

Jak widać wyniki marzenie. Gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów. Mateusz Kamiński, Adam Roćko i Ewa Mieczkowska zostali powołani do Kadry Narodowej i będą nas reprezentowali podczas Mistrzostw Europy w Maratonie kajakowym 22-24.07.2011 w St Jean De Losne (Francja).

Andrzej Kamiński