Nasi w Plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego”

Jubileuszowy, 50-ty Plebiscyt na 10 Najpopularniejszych Sportowców minionego roku przyniósł naszej szkole wspaniały sukces. Gimnastyczka Paula Plichta, absolwentka X LO Mistrzostwa Sportowego, zajęła po raz kolejny II miejsce. Nie mamy wątpliwości, że jest to ogromne wyróżnienie i de facto zwycięstwo – trudno bowiem konkurować z taką osobowością sportową i medialna, jaką jest Krzysztof Hołowczyc. Wielkim sukcesem jest także IV miejsce kolejnego absolwenta X LO Mistrzostwa Sportowego – Piotra Hatowskiego, który trenuje taekwondo olimpijskie. Jubileuszowy plebiscyt był też okazją do wyłonienia Plebiscytowego Sportowca Wszechczasów. Czytelnicy niemal jednogłośnie przyznali to wyróżnienie Patronowi naszej szkoły – Marianowi Bublewiczowi. Pamiątkową statuetkę w imieniu córki, Pani Beaty Bublewicz, odebrała dyrektor szkoły Pani Barbara Rapińczuk.

W czasie uroczystości ogłoszenia wyników plebiscytu wszyscy obecni na sali chwilą ciszy uczcili pamięć zmarłej w ubiegłym roku wspaniałej trenerki gimnastyki sportowej Małgorzaty Plichty.