Obchody 30. Światowego Dnia AIDS w liceum

Dnia 3 grudnia reprezentanci klas I i II liceum wzięli udział w quizie „Fakty i mity o HIV/AIDS” przygotowanym przez psychologa panią Annę Goryszewską i pedagoga panią Beatę Grzybicką. Każdą klasę reprezentował 5 – osobowy zespół, jednak praca nad zadaniami odbywała się w mieszanych grupach, złożonych z przedstawicieli każdej klasy. Prezentacja multimedialna była przeplatana losowanymi wcześniej pytaniami dotyczącymi HIV i AIDS, na które odpowiadały poszczególne zespoły. W pytaniach, oprócz wiedzy ogólnej w tym zakresie, zawarte były zagadnienia dotyczące między innymi:  dróg zakażenia wirusem, zasad postępowania w przypadku zachowań ryzykownych, miejsc, gdzie można uzyskać pomoc, ekspozycji zawodowej oraz tolerancji wobec nosicieli wirusa lub osoby chorej na AIDS.

quiz_hiv_aids_03

quiz_hiv_aids_02

Uczniowie wykazali się wiedzą w tym zakresie, a wspólna rywalizacja pozwoliła na wymianę poglądów i uzupełnienie tej wiedzy przez prowadzących oraz na poznanie się uczniów z różnych klas

Uczestnicy otrzymali broszury informacyjne i słodkie łakocie.

Beata Grzybicka
Anna Goryszewska