Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej

Tegoroczne obchody zostały przygotowane metodą projektu. Świętowanie zaczęliśmy już 8 listopada akcją „Niechaj to narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi i książki czytają”. W kolejnych dniach odbył się konkurs „Biało-czerwona ortografia”, w ramach którego uczniowie pisali specjalnie przygotowane dyktando. Mogli się wykazać znajomością pisowni polskich symboli narodowych, nazw własnych, a także takich słów jak patriotyzm, honor, bohater. 10 listopada był dniem składania Polsce życzeń z okazji jej święta. Piękne kartki z życzeniami pokoju, wolności, dobrobytu, sukcesów zawisły w holu szkoły.

15 listopada uczniowie klas I-VI spotkali się w sali różowej, aby podsumować działania związane z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Każda klasa pod opieką wychowawcy i nauczycieli przygotowała własną prezentację, na którą złożyły się plakaty poświęcone ważnym wydarzeniom z historii ojczystej, piosenka i wiersz o tematyce patriotycznej. Dodatkowo uczniowie wykonali kotyliony, flagi oraz piękne wianki, a klasa II wspaniale zatańczyła krakowiaka. O piękny wystrój sali zadbała świetlica. Było wzruszająco, a jednocześnie kolorowo i radośnie. Na zakończenie Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody laureatom konkursu ortograficznego.

Koordynatorem obchodów była p. Joanna Ulatowska-Letko.