Obchody uroczystości z okazji odzyskania niepodległości w X LO Mistrzostwa Sportowego

Obchody uroczystości z okazji odzyskania niepodległościw X LO Mistrzostwa Sportowego

Dnia 15 listopada w X LO MS odbyły się obchody uroczystości z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku. Uroczystość przygotowała klasa II a (piłkarska). Chłopcy przypomnieli smutne daty z historii Polski, zrywy niepodległościowe utrwalone w pieśniach wojskowych i wierszach będących ilustracją wydarzeń, apelem do sumień, pobudką narodową. Chwile zadumy nad ofiarą życia bojowników o wolność zdominowała refleksja o potrzebie czynu, który zmienia tragizm w heroizm, a łzy rozpaczy w łzy radości… Współdziałanie zespołu klasowego i jego sukces udowadnia, że solidarność i jedność jest potrzebna nie tylko w walce o wolność, ale także w grupie rówieśniczej, ponieważ zapewnia sukces.