Olimpiada z matematyki

13 stycznia 2011 r. w szkole podstawowej i gimnazjum został przeprowadzony konkurs matematyczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady organizowanej przez firmę edukacyjną Olimpus. W konkursie brało udział 40 uczniów (13 – gimnazjum i 27 – SP). W olimpiadzie z matematyki w całej Polsce uczestniczyło ponad 4200 osób. Oto nasze sukcesy:

• Maciej Grzechnik z kl. VI zdobył maksymalną ilość punktów (60) i zajął I miejsce w kraju,
  • Piotr Kolendo z kl. VI uzyskał 48 punktów i zajął III miejsce,
  • Monika Burakiewicz i Krzysztof Gralczyk z kl. VI uzyskali 54 punkty i zajęli VII miejsce.

Uczniowie klasy IV i V też dobrze wypadli, duża grupa uczniów zdobyła po 50 pkt – zajęli 11 miejsce w kraju. Adam Wyrwas, Aleksandra Pilarczyk i Mateusz Samatowicz – kl. IV, Emilia Brzozowa, Sandra Rożek, Marta Sarnowska i Martyna Szemplińska – kl. V.