Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki 2017

Klasy naszego gimnazjum i liceum, tradycyjnie, jak co roku, uczestniczyły w Olsztyńskich Dniach Nauki i Sztuki, organizowanych przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski. Zajęcia, w których braliśmy czynny udział, dotyczyły różnych dziedzin wiedzy.

Klasa Ib LO wysłuchała wykładu na temat plakatów propagandowych rosyjskich i niemieckich i ich znaczenia w kulturze masowej ze specjalnie przygotowaną do tego prezentacją multimedialną. Ponadto, licealiści uczestniczyli w indywidualnych konsultacjach dietetycznych, w oparciu o specjalistyczne urządzenie TANITA, dokonujące szczegółowych pomiarów tkanek naszego ciała.

Klasa 3b gimnazjum wybrała się po wiedzę na temat skutecznych metod nauki języków obcych na warsztaty, pt.: Esperanto na Księżycu. Natomiast klasa 2a LO miała okazję uczestniczyć w warsztatach kuchni wegańskiej i mogła się dowiedzieć, jakimi produktami pochodzenia roślinnego można uzupełnić białko, niezbędne do odbudowy mięśni po wyczerpujących treningach.

Pełni nowych ciekawych wrażeń rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny.