Ostatni Dzwonek klasy III gimnazjum

Tegoroczni absolwenci gimnazjum uraczyli nas na pożegnanie ucztą bogów. Chcieli w ten sposób podkreślić, że w tej szkole czuli się po prostu BOSKO!

Wystylizowani na greckich bogów, mieszkańców Olimpu, przedstawili historię powstania człowieka. Według ich wersji, obecni na uroczystości nauczyciele i trenerzy to twory boskie – ludzie z misją, mają oni zastąpić muzy, które, według bogów, nie do końca się sprawdziły w swoich zadaniach. Wśród wielu owacji i salw śmiechu uczniowie zaprezentowali nie tyle wyuczone role, ile własną indywidualność i oryginalność. Może dlatego tyle śmiechu wzbudziły postacie, tak dobrze znane z lekcji, ubrani w greckie tuniki, w wieńcach z bluszczu, kiedy planowali reorganizację boskiego porządku. Byli oni po prostu sobą, ale czyż bogowie greccy nie byli podobni zwykłym ludziom?

Każdy z obecnych otrzymał symboliczny ogień olimpijski – piękną dekoracyjną świecę oraz nominację na stanowisko muzy nauczanego przez siebie przedmiotu. Oczywiście tradycyjnym momentem jest wręczenie dyplomów absolwentom, a także podziękowania składane wychowawcy. Ten moment zawsze dostarcza wielu silnych wzruszeń – to symboliczny koniec więzi, którą uczniowie i wychowawca wytwarzali przez cały okres nauki w gimnazjum. Symboliczny, bo ta więź, która istniała między uczniami, a wychowawczynią, panią Bożeną Randzio z pewnością przetrwa próbę czasu.

No i na koniec pożegnanie z młodszymi kolegami. W tym roku uczniowie klasy II nie kupili tradycyjnych upominków, ale… zaprosili klasę III na pożegnalne ognisko na przystani OKS.