Otrzęsiny klas pierwszych LO

30 września 2009 r. po raz pierwszy w historii X LO MS w Olsztynie odbyły się otrzęsiny pierwszoklasistów. Nasi nowo przybyli uczniowie, jak przystało na prawdziwych sportowców, zostali poddani na sali gimnastycznej zarówno próbom zręcznościowym jak i wytrzymałościowym. Aby zapisać się na kartach pamięci naszej szkoły, pierwszakom przyszło pokonać szereg sekcji z przeszkodami, które specjalnie na tę okazję przygotowali uczniowie II B i III B.

Na dziewczęta i chłopców klas pierwszych czekały nie tylko konkurencje artystyczne i sprawnościowe, bowiem tuż przed wejściem do sali niecierpliwie wyczekiwał ich już komitet powitalny z paletą w ręku i całą gamą pomysłów, jak by tu odpowiednio przyozdobić nasze kochane kociaki. Było więc na co popatrzeć i z czego się pośmiać :).

Na koniec, okazała grupa „nowicjuszy po przejściach” została, tym razem już oficjalnie, powitana przez panią dyrektor Barbarę Rapińczuk oraz przewodniczącego Rady Samorządu Uczniowskiego. Następnie, w obecności wszystkich uczniów i nauczycieli, pierwszoklasiści złożyli uroczystą przysięgę i otrzymali dyplomy pamiątkowe. Wszystkim pierwszakom serdecznie gratulujemy pomyślnego przejścia pierwszego egzaminu w nowej szkole, życzymy im wytrwałości i samych sukcesów, a osobom zaangażowanym w organizację imprezy bardzo dziękujemy. (otrzęsiny zostały przygotowane pod kierunkiem pani Iwony Hryniuk i pani Beaty Gojlo)