Pasowanie na czytelnika

18 października 2018 r. w Szkole Podstawowej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.bibl_pasowanie_02

Uczniowie odgadywali zagadki dotyczące baśni i bajek, ułożyli puzzle z hasłem „książka”, wysłuchali Królowej Książki, która opowiedziała im o pięknej krainie jaką jest biblioteka szkolna. Przedstawiła także zasady korzystania z niej oraz poprosiła przyszłych czytelników o spełnienie kilku ważnych dla wszystkich książek (mieszkańców tej krainy) próśb. Dzieci złożyły przyrzeczenie złotej księdze baśni i zostali uroczyście pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia otrzymali dyplomy z wierszem o książce i kolorowanką.

bibl_pasowanie_01

bibl_pasowanie_03