Pasowanie na Ucznia klasy I Szkoły Podstawowej nr 23

Dnia 12 października 2018 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego odbyło się Pasowanie na Ucznia klasy I Szkoły Podstawowej nr 23. Podczas przygotowanego, pod okiem wychowawczyni Katarzyny Świeczkowskiej, programu artystycznego uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły, zaproszonych gości i rodziców zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym zdali pierwszy egzamin na ucznia. Recytując wiersze i śpiewając piosenki pochwalili się swoją wiedzą na temat Ojczyzny, zasad zachowania w szkole, ochrony środowiska oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Pokazali jak bardzo kochają swoich rodziców oraz chcą dzielnie pełnić obowiązki ucznia i sportowca. Ślubowali na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor Barbara Rapińczuk dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i statuetki. Ta ważna uroczystość przysporzyła wielu emocji i wzruszeń, zarówno naszym małym pierwszoklasistom, jak i ich rodzicom. Niejednemu łza zakręciła się w oku. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci nas wszystkich. Miłym zakończeniem tej uroczystości był słodki poczęstunek i wspólne fotografie.