Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Październik to także Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych – święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, dlatego właśnie w tym miesiącu dzieci na zajęciach w bibliotece poznały zalety czytania książek i zasady ich szanowania. Przypomniały sobie także regulamin korzystania z biblioteki.

Uczniowie z tej okazji brali udział w akcji głosowania na upragnione książki. Biblioteka szkolna właśnie w październiku zbierała propozycje, życzenia dotyczące zakupu nowych tytułów książek do biblioteki.

Z okazji Święta Bibliotek Szkolnych ogłoszony został również przez naszą bibliotekę międzyszkolny konkurs literacko-plastyczny pt. „Biblioteka moich marzeń” dla uczniów Szkół Podstawowych kl. I-VI.

„W bibliotece” K. Wodnicka

Jeszcze liście kolorowe lecą w trawę.
Czas na piłkę, czas na rower, na zabawę.
Ale kiedy wiatr za kołnierz zacznie dąć,
Dobrze będzie w kręgu lampy z książką siąść.
W bibliotece z książek na półkach trąbią słonie,
Kuka kukułka, kwitnie paproć, krzyczą Indianie,
Szumią żagle na oceanie.
W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz:
Starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz.

M. Odowska-Prokop