ZSO NR 5 Olsztyn
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

GIMNAZJUM NR 10
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Podsumowanie I półrocza

18 stycznia 2017 r. w budynku przy ulicy Jagiellończyka odbyły się apele podsumowujące pracę w pierwszym półroczu. Samorząd Uczniowski przypomniał o akcjach, imprezach i uroczystościach szkolnych, które miały miejsce w kończącym się półroczu. Były to między innymi:

  • udział w akcjach charytatywnych „Szlachetna paczka” i „Pola Nadziei”;
  • zbiórka nakrętek na leczenie Fabiana Dargiewicza;
  • obchody Dnia Papieskiego, Narodowego święta Niepodległości, Wigilii szkolnej;
  • organizacja otrzęsin dla klas VII;
  • wyjścia na film „Najlepszy” i na zajęcia w ramach Olsztyńskich Dni Nauki;
  • spotkanie z panem Dariuszem Błachnio na temat antydopingu w sporcie i zasad fair play;
  • warsztaty na temat udzielania pierwszej pomocy, zdrowego odżywiania i radzenia sobie ze stresem;
  • warsztaty z technik pamięciowych i metod aktywnej nauki;
  • konkursy szkolne i szkolne eliminacje konkursów kuratoryjnych;
  • akcje promujące czytelnictwo;
  • bal studniówkowy;
  • panel dyskusyjny „Razem tworzymy lepszy Internet”
  • konferencja „Salon maturzystów”

Uczniowie klas siódmych, gimnazjaliści i licealiści mieli okazję pochwalić się swoimi sukcesami w nauce i sporcie. Najlepsi otrzymali dyplomy i upominki.

Najwyższą średnią wśród klas siódmych i gimnazjalnych osiągnęła klasa VII A – 4,55, zaś najlepszą frekwencję miała klasa II A gimnazjum – 93,7%.

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej to:

  • w klasie VII A: Kamila Kudyba, Alicja Drzewicka, Laura Chrapkowska i Tymoteusz Kowalczyk;
  • w klasie VII B: Roksana Sujkowska, Mikołaj Szyłański, Bartłomiej Domalewski i Oliwia Szałkowska;
  • w klasie II A: Klaudia Hrynowiecka;
  • w klasie II B: Julia Kielak, Adrianna Łuczyńska i Natalia Zmierczak;
  • w klasie III A: Jakub Sobeczek i Szymon Powązka;
  • w klasie III B: Rafał Komar i Izabela Muzyka.

W klasach siódmych najwyższą średnią uzyskały Kamila Kudyba i Alicja Drzewicka – 5,36, zaś w klasach gimnazjalnych Rafał Komar – 5,47.

Najlepszą frekwencję wśród uczniów klas siódmych miała Zuzanna Gołota, zaś w klasach gimnazjalnych Kamil Kustra.

Na wyróżnienie zasłużył także stypendysta Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia sportowe Mateusz Kowalski oraz laureaci konkursów:

  • Rafał Komar, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursów z matematyki i fizyki oraz wziął udział w Olimpiadzie Matematycznej Juniorów;
  • Kamila Kudyba, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego konkursów z języka polskiego i języka angielskiego;
  • Jakub Sobeczek, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego konkursu z biologii;
  • Alicja Drzewicka, Maja Wierzchowska i Salaam Diallo, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego.

Najwyższą średnią ocen wśród klas licealnych osiągnęła klasa II B – 3,93, zaś najlepszą frekwencję miała I A – 84,36

Uczniowie ze średnią 4,75 i powyżej to:

  • w klasie I B: Oliwia Wett
  • w klasie II A: Eryk Kosek
  • w klasie II B: Oliwia Krajewska, Aleksandra Mikulicz, Maria Wajzer, Julia Walczak

Najlepszą frekwencję uzyskali: Oliwia Wett – 97,43 i Eryk Kosek – 97,32.

Na wyróżnienie zasłużyli także stypendyści Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia sportowe: Dominik Bugaj, Maria Wajzer, Oliwia Krajewska, Maja Szajdek, stypendysta Prezesa Rady Ministrów: Michał Macner oraz Maria Wajzer, która zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiej Olimpiady o Państwie i Prawie.

dav