„Kresy – Polskie Ziemie Wschodnie w XX wieku”

WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM PROJEKCIE
INSTYTUTU PAMIĘCI NARODOWEJ
„KRESY – POLSKIE ZIEMIE WSCHODNIE W XX WIEKU”

Nasi uczniowie po raz kolejny po raz kolejny udowodnili, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Właśnie zakończyliśmy szkolny etap II edycji ogólnopolskiego Projektu edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku”. Na etap regionalny zostały wysłane dwie prace, których autorami są Szymon Kawa z VIII AMateusz Kowalski z I B LO. Rozstrzygnięcie konkursu w lipcu. Trzymamy kciuki! Uczniowie przygotowywali prace pod opieką nauczyciela historii p. J. Ulatowskiej-Letko.

Prace powstawały metodą projektu od grudnia 2019 roku. W styczniu 2020 r. pani Ulatowska-Letko wraz z Szymonem wzięli udział w warsztatach dla uczestników projektu, które odbyły się w siedzibie Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.

Więcej na temat projektu >>> na stronie IPN