Przedsiębiorczość czyli ekonomia w praktyce

W piątek 27 kwietnia klasa I A liceum w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości wybrała się z wizytą do zaprzyjaźnionej ze szkołą firmy BARTON. Uczniowie mieli szansę porozmawiać z osobą, która prowadzi własny biznes, dowiedzieć się, jakie są blaski i cienie własnej działalności gospodarczej. Oczywiście zapoznali się także z zakresem działalności firmy i z zainteresowaniem obejrzeli ekspozycję.

Pani Sylwia Boraczyńska ciekawie opowiadała o takich aspektach prowadzenia firmy jak kontakt z klientami, reklama, zatrudnianie pracowników, koszty pracy, podatki. Licealiści mogli też skorzystać z praktycznych porad związanych z funkcjonowaniem rynku pracy, między innymi jak zachować się na rozmowie kwalifikacyjnej, jak przekonać pracodawcę, żeby chciał nas zatrudnić po okresie próbnym.

Wyjście zorganizowała p. Joanna Ulatowska-Letko.

barton_wyciecz_01

barton_wyciecz_02