„Przygody Sindbada żeglarza” – Teatr Lalek

W środę, 27 marca uczniowie klasy IV i V wraz z wychowawczyniami, panią Bożeną Randzio oraz Małgorzatę Ejkszto, odwiedzili Olsztyński Teatr Lalek. Mieli przyjemność uczestniczyć w przepięknym przedstawieniu, pt. „Przygody Sindbada żeglarza”, które znamy z perskich baśni z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. W Polsce znajomość tej baśni zawdzięczamy Bolesławowi Leśmianowi.

teatr_lalek_plakat

Nie ruszając się z foteli przenieśliśmy się do krainy snów, towarzysząc bohaterowi w jego podróżach. W przedstawieniu zastosowano różne techniki teatralne. Oprócz gry aktorskiej, wykorzystywane zostały m.in. lalki, maski oraz cienie.

teatr_lalek_01

To był na pewno dobrze spędzony czas ?