Puchar Polski Zabrze, 13-15.04.2018 r.

Pierwszy start w wiosennym sezonie dla gimnastyczek był bardzo udany. Wróciliśmy cali i zdrowi z kilkoma medalami na szyjach!

gimn_puchar_polski_01

W klasie II w wieloboju najlepiej spisała się Anna Hucało zajmując 3 pozycję. Agata Bułło była 17, a Monika Wiśniewska uplasowała się na 19 miejscu. Wielkie brawa dla Moniki, która od jakiegoś czasu boryka się z bólem pleców. Pomimo trudności przygotowała się do zawodów i wystartowała na trzech przyrządach! (bez skoku przez stół gimnastyczny).

wieloboj_II

Anna Hucało w finałach zdobyła złoty medal na równoważni oraz drugie miejsce na ćwiczeniach wolnych. W finale równoważni Ania pomimo upadku z salta w przód i tak wyprzedziła swoje rywalki wygrywając bardzo wysoką trudnością wykonywanych elementów!!! Monika Wiśniewska zakwalifikowała się do finału na poręczach i zajęła 4 miejsce, a Agata Bułło uplasowała się na 8 pozycji w skoku przez stół gimnastyczny.

belka_f

W klasie III Milena Krasicka wywalczyła 4 miejsce w wieloboju, co daje bardzo dobrą prognozę na start w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, do której kwalifikacje odbędą się już za dwa tygodnie w Nysie. Do tego Milena dorzuciła brąz na równoważni oraz 8 miejsce na poręczach. W finale skoku można było zobaczyć Hanię Słoń, która zajęła 8 miejsce.

gimn_puchar_polski_10

W wieloboju w klasie III startowały także: Kaja Sokołowska – 18 miejsce, Monika Jastrzębowska – 38 miejsce, Weronika Gosik – 43 miejsce, Hanna Słoń – 54 miejsce, Emma Sarna – 61 miejsce, Sandra Bogdanowicz– 67 miejsce oraz Inga Boraczyńska – 69 miejsce. Dla dziewczynek z III klasy szkolnej był to pierwszy start w kategorii III klasa sportowa.

gimn_puchar_polski_02

Gratulujemy serdecznie wszystkim gimnastyczkom oraz trenerom !