Rok Jubileuszowy – olsztyńska SMS ma 30 lat

Święto Szkoły, które, zgodnie z tradycją, zapoczątkowaną w dniu nadania szkole imienia Mariana Bublewicza, obchodzone jest w ostatni piątek lutego, zapoczątkowało obchody roku Jubileuszowego. Uroczystość odbyła się 27 lutego i, jak co roku, przyciągnęła w szkolne mury tłumy uczniów, absolwentów, rodziców i sympatyków szkoły. Wśród znakomitych gości była, jak zawsze w ważnych momentach życia szkoły, pani Beata Bublewicz, Poseł na Sejm RP, córka Patrona oraz pan Krzysztof Hołowczyc, poseł do Parlamentu Europejskiego, a także przedstawiciele władz miasta, związków sportowych i organizacji wspierających pracę placówki. Motywem przewodnim jubileuszowej gali były urodziny, zaczęło się więc od przygotowanego przez uczniów szkoły widowiska, które miało wprowadzić widzów w urodzinową atmosferę wydarzenia.

30-lecie to czas posumowań, znalazło się więc miejsce i na statystykę medalową i na podziękowania dla osób, którym szkoła zawdzięcza swoje funkcjonowanie, w tym pani Alicji Ruteckiej, wieloletniej dyrektor Szkoły. Jak co roku próbujemy także zaskoczyć gości jakimś nowym elementem, w tym roku była to premiera filmu, pt. „Niezniszczalna jest sława zwycięzców”, który został nakręcony z okazji jubileuszu. Uroczystość zakończył tradycyjnie pokaz sportowy, którego kulminacyjnym momentem było zdmuchnięcie świeczek na urodzinowym torcie. Później można było oddać się wspomnieniom i refleksjom o minionym czasie, oglądając szkolne kroniki oraz wyjątkową wystawę „Historia SMS i reszty świata”.

Można było również nabyć jubileuszowe wydanie gazetki „Sportlandia”, płytę ze zdjęciami z życia szkoły oraz wyjątkowe wydawnictwo jubileuszowe – Kalendarz „30 lat Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie”, a także pokrzepić się, kupując ciasto na dorocznym kiermaszu. Przed nami rok jubileuszowy i kolejne jubileusze, które z pewnością będą owocowały sukcesami naszych uczniów-zawodników oraz pracowników szkoły, którymi z dumą będziemy mogli się chwalić podczas kolejnych uroczystych spotkań.

Małgorzata Jacewicz