Ślubowanie klasy I

Dnia 14 października 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli zaproszeni goście, nauczyciele, trenerzy i rodzice.
Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie apelu pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie, sporcie i potrzebie edukacji.
Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę na zawodach sportowych, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej” – mówiła pani dyrektor, dotykając kluczem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.
Na zakończenie panie dyrektor wręczyły pamiątkowe dyplomy i statuetki, z dumą przyjmując pierwszaków do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana Grzegorza Bublewicza w Olsztynie.
Po oficjalnej części wszyscy udali się na uroczysty poczęstunek, który zorganizowali rodzice.
Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani byli w organizację tej wspaniałej uroczystości.

Wychowawca klasy
Anna Danilczuk