Ślubowanie pierwszej klasy

„ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ W ROKU SZKOLNYM 2008/2009

Ślubujemy: otaczać głębokim szacunkiem sztandar, symbol jedności społeczności uczniowskiej, strzec honoru tego sztandaru i godnie reprezentować imię szkoły, pilnie wypełniać obowiązki ucznia i sportowca, pogłębiać swoją wiedzę tak, by w przyszłości wykorzystać ją dla dobra Ojczyzny, godnie reprezentować szkołę na wszystkich zawodach sportowych.

Dnia 14.10.2008 r. w naszej szkole odbyło się ślubowanie klasy pierwszej. Na uroczystość przybyli: dyrekcja szkoły, rodzice, nauczyciele, trenerzy i goście. Pierwszaków oraz zgromadzonych powitała wychowawczyni klasy Ewa Wesołek. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły pani mgr Barbara Rapińczuk. Życzyła najmłodszym uczniom wielu sukcesów w edukacji szkolnej i w sporcie.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu pierwszaków przygotowany przez wychowawcę.

W obecności dyrekcji szkoły, rodziców, zaproszonych gości uczniowie klasy pierwszej uroczyście złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów Szkoły Podstawowej Nr 23 Mistrzostwa Sportowego im. Mariana G. Bublewicza.

Pasowani na uczniów zostali: Krzysztof Adamczak, Nikola Bawolska, Dominik Bołzan, Agata Boraczyńska, Ania Figurowicz, Jakub Grabowski, Szymon Grabowski, Konrad Kuczyński, Kinga Majkowska, Olaf Lubieniecki, Zosia Rajewska, Damian Wierzbicki. Po pasowaniu dzieci otrzymały pamiątkowe statuetki i dyplomy.

Mam nadzieję, że życzenia sukcesów i radosnych chwil spędzonych w naszej szkole, składane w tym dniu pierwszoklasistom spełnią się, a nowi uczniowie będą chlubą naszej szkoły. Przygotowała: Ewa Wesołek