„Sport przeciw agresji”

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie, na zaproszenie pani Beaty Bublewicz w dniu 21.09.2011 r. wzięli udział w integracyjnej imprezie sportowej „Sport przeciw agresji”. Impreza była organizowana w ramach programu napisanego przez Jarosława Klimczaka i Beatę Bublewicz „Przeciwdziałanie poprzez sport agresji i patologii wśród dzieci i młodzieży”. Wśród osób zaproszonych byli przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.Nie mogło zabraknąć też gwiazd sportu. Można było spotkać między innymi Mariusza Czerkawskiego – hokeistę czy Paweła Nastulę – judokę oraz gimnazjalistów warszawskich szkół i młodzież z zakładów poprawczych z całej Polski. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w różnych konkurencjach sportowych: – drużynowy pięciobój rekreacyjny, – piłka nożna uliczna, – wyścigi na ergonometriach wioślarskich, – wspinanie się na ściance wspinaczkowej, – blink, -warsztaty taneczne. I jak zwykle uczniowie SMS przywieźli z wyjazdu kilka medali. Oto wyniki: I m-ce Karol Zalewski – wspinaczka, I m-ce Cezary Ołdakowski – ergonometry wioślarskie, II m-ce Ewa Mieczkowska – ergonometry wioślarskie, I m-ce – piłka nożna uliczna. Agnieszka Brzozowa- Stańczyk została najlepszą sportsmenką zawodów. Ponadto wszyscy uczestnicy wyjazdu wzięli udział w zwiedzaniu Muzeum Sportu w Polskim Komitecie Olimpijskim, gdzie na dłużej zatrzymaliśmy się przy tablicy poświęconej Tomaszowi Menelskiemu (obecnie trener kajakarstwa w szkole) i przy ekspozycji patrona Naszej Szkoły Mariana Grzegorza Bublewicza.

Gratulujemy