SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Spotkanie z Maciejem Rutą absolwentem SMS, trenerem taekwondo olimpijskiego

6 marca uczniowie klas IV-VI spotkali się z p. Maciejem Rutą, absolwentem naszej szkoły, utytułowanym zawodnikiem, laureatem jubileuszowego plebiscytu „Wawrzyny SMS”, odznaczonym odznaką „Zasłużony dla SMS”, a dziś jej nauczycielem, trenerem taekwondo olimpijskiego. Jego przygoda ze sportem, która rozpoczął jako dziecko, trwa nadal, bo sportowcem jest się całe życie.

W spotkaniu, które było elementem tegorocznych obchodów Święta Szkoły pod hasłem „Absolwenci SMS wzorem dla uczniów”, wzięli udział także wychowawcy, nauczyciele oraz trenerka p. Justyna Niedziałek.

Nasz gość opowiedział o swojej drodze do mistrzostwa, która choć wcale nie była łatwa, dawała mu bardzo dużo radości. Mówił także o miłości do taekwondo, wsparciu, jakie otrzymał od rodziców, trenerów i nauczycieli, o swoich sportowych idolach i przyjaźniach oraz sposobach radzenia sobie z kryzysami. Nie zabrakło anegdot – na przykład o tym, jak na zawodach w Korei „przejadł finał”, czy o „zerknięciu w monitor”, które zakończyło się … nokautem.

Trener Maciek przekonywał uczniów-zawodników SMS, że da się połączyć naukę ze sportem, zwłaszcza w takiej szkole, jak nasza. Mówił także niezwykle ważnej relacji zawodnik-trener, która powinna opierać się na zaufaniu. Wspomnienia z czasów, kiedy był uczniem SMS, ułatwiły szkolne kroniki. Nasz gość mógł zobaczyć swoje zdjęcia i wycinki prasowe na swój temat sprzed … 19 lat. Był także czas na zadawanie pytań – m.in. o miejsce pierwszych zawodów, ilość zdobytych pucharów czy trwałość sportowych przyjaźni.

Spotkanie zakończyło się odczytaniem przez uczniów cech „absolwenta SMS” opracowanych na podstawie statutu szkoły i pamiątkowym zdjęciem. Być może stanie się ono początkiem cyklu, ponieważ doświadczenie, jakim mogą się podzielić absolwenci SMS z jej obecnymi uczniami, jest po prostu bezcenne 😊.

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status