Srebrny medal Mateusza Kamińskiego w Pucharze Świata

Bardzo dobrze w sezonie olimpijskim spisuje się nasz absolwent, kanadyjkarz Mateusz Kamiński.

Mateusz rywalizuje w konkurencji C-2 1000m z drugą polską osadą o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Pierwsza odsłona odbyła się 22 maja w Duisburgu podczas I Pucharu Świata. W bardzo silnej stawce Mateusz z kolegą z reprezentacji Michałem Kudłą zajęli 4 miejsce pokonując wiele renomowanych osad w tym polską konkurencję o wyjazd na Igrzyska.

Druga runda odbyła się 5 czerwca w portugalskim Montemor i po zaciętej walce Mateusz zdobył srebrny medal Pucharu Świata. Złoto zdobyła druga polska osada i wyrównała stan rywalizacji na 1:1.

Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi 19 czerwca w Wałczu i tam będziemy kibicować Mateuszowi i Michałowi w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

Powodzenia