Sukces Denisa Ambroziaka ucznia X LO

Sukces Denisa Ambroziaka ucznia X LO ZSO nr 5 Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie

Dużym sukcesem sportowym w ostatnich tygodniach może pochwalić Denis Ambroziak uczeń naszej szkoły. Po bardzo dla niego udanych Regatach Eliminacyjnych do Kadry Narodowej Seniorów, gdzie pokonał brązowego medalistę Mistrzostw Świata Piotra Siemionowskiego i zakwalifikował się do reprezentacji kraju i startował w barwach Polski na w dwóch Pucharach Świata.      Na pierwszym, który odbył się w Poznaniu Denis wśród najlepszych seniorów uplasował się na 7 miejscu w konkurencji K-1 na 200m i 9 miejsce w konkurencji K-2 na 200m. Na drugim Pucharze w Duisburgu Denis wraz ze swoim partnerem z osady Dawidem Putto po zaciętej walce zajęli 9 miejsce w konkurencji K-2 na 200m, gdzie wszystkie finałowe osady zameldowały się na mecie w 1 sekundzie.      W między czasie zdołał uporać się z egzaminami maturalnymi. Teraz przebywa na zgrupowaniu Kadry Narodowej w Ostródzie i przygotowuje się do startu w Mistrzostwach Europy Seniorów, które odbędą się w Belgradzie 17-19.06.2011 r.      Życzymy Denisowi spokojnych przygotowań i trzymamy kciuki.

Andrzej Kamiński