SZKOŁA PODSTAWOWA NR 23
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO
IM. M. G. BUBLEWICZA

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

Sukcesy sportowe

Wyniki uczniów – zawodników osiągnięte
w roku szkolnym 2019/2020

Minął kolejny rok sportowy w naszej szkole. Inny niż wszystkie. Epidemia COVID–19 zatrzymała sport na całym świecie. Odwołano najważniejsze imprezy światowe łącznie z Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi. Ale… do marca zdążyliśmy powojować na arenach sportowych 😊 i to jak!!! Poniżej przedstawiamy wyniki uczniów–zawodników w poszczególnych dyscyplinach.


PŁYWANIE

Ewa Jaszczuk – udział w Mistrzostwach Europy Juniorów Kazań 2-7.07.2019 r

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat – Olsztyn 5-7.07.2019

Trykacz Kacper

  • II m 50 m stylem motylkowym
  • IV m 100 m stylem motylkowym

Domalewski Bartłomiej

  • VII m 400 m stylem dowolnym
  • VIII m 1500 m stylem dowolnym

Kraszewska Martyna

  • VII m 200 m stylem dowolnym
  • IX m 400 m stylem dowolnym

Sójkowska Roksana

  • VIII m 200 m stylem dowolnym
  • VIII m 400 m stylem dowolnym

Woźniak Piotr

  • X m 1500 m stylem dowolnym

Letnie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat – Lublin 10-12.07.2019

Kapała Szymon

  • V m 1500 m stylem dowolnym,
  • VIII m na 400 m stylem dowolnym

Niedziałek Michał

  • VII m 1500 m stylem dowolnym

Mistrzostwa Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych – Pogoria III 31.08-01.09.2019

Domalewski Bartłomiej

  • III m na 2,5 km w kategorii 14 lat

Zmierczak Natalia

  • II m na 5 km w kategorii 16 lat

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 letnich – Ostrowiec Świętokrzyski 5-8.12.2019

Medaliści:

Kacper Trykacz

  • II m 50 m stylem motylkowym
  • III m 100 m stylem motylkowym

Sztafeta dziewcząt 4×200 m stylem dowolnym w składzie : Martyna Kraszewska, Gabriela Mentryka, Siejak Patrycja i Roksana Sujkowska – III miejsce

Finaliści:

Martna Kraszewska

  • IV m – 200 m stylem dowolnym
  • VI m – 400 m stylem dowolnym
  • VII m – 800 m stylem dowolnym
  • VII m – 100 m stylem dowolnym
  • VIII m w Finale B – 50 m stylem dowolnym

Roksana Sujkowska

  • IV m – 800 m stylem dowolnym
  • VII m – 200 m stylem dowolnym
  • VIII m – 400 m stylem dowolnym

Patrycja Siejak

  • X m w Finale B – 200 m stylem dowolnym
  • VIII m w Finale B – 400 m stylem dowolnym
  • XII m na 800 m stylem dowolnym

Piotr Woźniak

  • IV m – 1500 m stylem dowolnym
  • VII m – 400 m stylem zmiennym
  • IX m – 400 m stylem dowolnym
  • V m w Finale B – 200 m stylem zmiennym
  • III m w Finale B – 200 m stylem dowolnym

Bartłomiej Domalewski

  • VI m – 400 m stylem dowolnym
  • VI m – 1500 m stylem dowolnym
  • I m w Finale B – 200 m stylem dowolnym

Kacper Trykacz

  • IX m – 50 m stylem dowolnym

Jacek Nowacki

  • II m w Finale B – 400 m stylem dowolnym
  • IX m w Finale B – 200 m stylem dowolnym
  • VIII m – 1500 m stylem dowolnym

Igor Tyrka

  • VIII m w Finale B – 400 m stylem dowolnym

Sztafeta 4×200 dowolnym  – IV miejsce w składzie: B. Domalewski, J. Nowacki, K. Trykacz, P. Woźniak.

Sztafeta 4×100 dowolnym- IV miejsce w składzie: M. Kraszewska, G. Menrtyka, P. Siejak, R. Sujkowska

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15 letnich – Opole 12-15.12.2019

Na zakończonych Mistrzostwach Polski 15- latków w Opolu drużynę SMS Olsztyn reprezentowało  3 zawodników z klasy I LO.

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 16 letnich – Lublin 12-15.12.2019

Na zakończonych Mistrzostwach Polski 16- latków w Lublinie drużyna SMS Olsztyn reprezentowało 3 zawodników z I LO. Wiele rekordów życiowych, 3 finały A, 1 pechowe czwarte miejsce, 3 finały B

Kapała Szymon – IV m 1500 m stylem dowolnym

Zmierczak Natalia – VI m 400 m stylem zmiennym


TAEKWONDO OLIMPIJSKIE

  1. 20-22.09.2019 Puchar świata Warsaw Cup – zawodnicy łącznie zdobyli 4 medale
  2. Mistrzostwa Europy Kadetów – udział Igora Drążkiewicza, przegrana pierwsza walka z Mistrzem Europy
  3. 4-5.10.2019 rok Toruń Mistrzostwa Polski Seniorów zawodnicy łącznie zdobyli 6 medali
  4. 18-20.10.2019 Legionowo, Puchar Polski Legionowo Cup zawodnicy łącznie zdobyli 31 medali
  5. 25-27.10.2019 Serbia, Puchar Świata Serbia Open, zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali
  6. Bełżyce, 8-9.11.2019 Turniej Nadziei Olimpijskich CEFTA zawodnicy zdobyli łącznie 12 medali
  7. 22-24.11.2019 konsultacja sparingowa w Wilkasach
  8. 11-01.12.2019 Olsztyn, Puchar Polski Olsztyn Cup zawodnicy zdobyli łącznie 11 medali
  9. 8-17,12.2019 rok Zgrupowanie sportowe w Zakopanem
  10. 02-01.03.2020 roku Puchar Świata German Open zawodnicy zdobyli łącznie 6 medali
  11. 28-29.02.2020 roku Międzynarodowe zawody Kaliningrad Open zawodnicy zdobyli łącznie 7 medali

KAJAKARSTWO

1. Łapczyński Antoni Dwukrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2m k-2 500m 3 m k-1 500m (zawodnik przed epidemią uczestniczył w szkoleniu centralnym Polskiego Związku  Kajakowego jako Kadra Narodowa obecnie uczestniczy w zgrupowaniu reprezentacji Polski.
2. Nowacki Marcin Finalista Mistrzostw Świata Juniorów 7m k-4 500m (konkurencja olimpijska), 5m k-4 500m Mistrzostwa Europy Juniorów. (zawodnik przed epidemią uczestniczył w szkoleniu centralnym Polskiego Związku Kajakowego jako Kadra Narodowa obecnie przebywa na zgrupowaniu  reprezentacji Polski seniorów – szkolenia olimpijskiego).
3. Paszek Jan Dwukrotny medalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 1m k-2 5km,
2m k-2 1000m.  1 m w klasyfikacji ogólnej rocznika 2003 w  Ogólnopolskiej Konsultacji Szkoleniowej w Wałczu (październik 2019 r.) (zawodnik przed epidemią uczestniczył w szkoleniu centralnym Polskiego Związku Kajakowego jako Kadra Narodowa. Obecnie uczestniczy w zgrupowaniu  reprezentacji Polski).
4. Pytlak Tomasz Zawodnik na poziomie pierwszej klasy sportowej. Finalista Turnieju Nadziei Olimpijskich. 1 m w klasyfikacji ogólnej rocznika 2004 w Ogólnopolskiej Konsultacji Szkoleniowej w Wałczu (październik 2019 r.) (zawodnik przed epidemią uczestniczył w szkoleniu centralnym Polskiego Związku Kajakowego jako Kadra Narodowa. Obecnie uczestniczy w zgrupowaniu  reprezentacji Polski).
5. Rembek Maciej Zawodnik na poziomie pierwszej klasy sportowej. W 2019 r. zakwalifikował się do szerokiego składu kandydatów do udziału w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Mistrzostwa Europy Juniorów i U-23 Racice 11– 14.07.2019

Katarzyna Szperkiewicz

  • 3 miejsce C-1 200m,
  • 6 miejsce C-2 500m

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Poznań 18-20.07.2019

Katarzyna Szperkiewicz

  • 2 miejsce C-1 200m

Elżbieta Łoboziak

  • 6 miejsce C-2 500m

Mistrzostwa Polski Młodzików Poznań 18-20.07.2019

Kamila Kudyba

  • 1 miejsce C-1 2000m (2005)

Mistrzostwa Świata Juniorów i U-23 Pitesti  01 – 04.08.2019

Katarzyna Szperkiewicz

  • 9 miejsce C-2 500m,
  • 1 miejsce FB – C-1 200m,

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Bydgoszcz 08-11.08.2019

Michał Szajdek

  • 1 miejsce C-2 1000m,
  • 1 miejsce C-2 5000m

Paweł Wiśniewski

  • 1 miejsce C-2 1000m,
  • 1 miejsce C-2 5000m,

Milan Kasprowicz

  • 7 miejsce C-1 5000m

Mistrzostwa Polski Juniorów Bydgoszcz 08-11.08.2019

Katarzyna Szperkiewicz

  • 1 miejsce C-1 200m,
  • 3 miejsce C-1 500m

Jakub Horba

  • 3 miejsce K-2 1000m,
  • 4 miejsce K-2 500m

Adam Werner

  • 3 miejsce K-2 1000m,
  • 4 miejsce K-2 500m,
  • 4 miejsce K-1 5000m

Klaudiusz Zawojek

  • 2 miejsce C-2 1000m,
  • 2 miejsce C-2 500m,
  • 4 miejsce C-1 5000m

Magdalena Przybyła

  • 3 miejsce C-2 500m,
  • 4 miejsce C-2 200m

Natalia Tomasik

  • 3 miejsce C-2 500m,
  • 4 miejsce C-2 200m

Elżbieta Łoboziak

  • 5 miejsce C-1 500m,
  • 6 miejsce C-1 200m

Paulina Paździorko

  • 6 miejsce K-1 1000m

Patryk Brakowiecki, Bartosz Grablewski

  • 4 miejsce K-4 1000m,
  • 6 miejsce K-4 500m

Puchar Nadziei Olimpijskich Bratysława 13-15.09.2019

Elżbieta Łoboziak

  • 8 miejsce C-2 500m,
  • 9 miejsce C-2 200m

 

Bardzo dobrze zaprezentowali się podczas regat mistrzowskich nasi absolwenci:

Mistrzostwa Świata Seniorów Szeged  21 – 25.08.2019

Mateusz Kamiński

  • 6 miejsce C-2 1000m – kwalifikacja olimpijska

Mistrzostwa Świata U-23 Pitesti  01 – 04.08.2019

Julia Walczak

  • 4 miejsce C-2 500m,
  • 1 miejsce FB – C-1 500m

Bartosz Grabowski

  • 3 miejsce K-1 200m

Mistrzostwa Europy U-23 Racice 11– 14.07.2019

Julia Walczak

  • 4 miejsce C-2 500m,
  • 6 miejsce C-1 500m

Bartosz Grabowski

  • 5 miejsce K-1 200m

GIMNASTYKA SPORTOWA

  1. Drużynowy Puchar Polski w Gimnastyce Sportowej w klasie Mistrzowskiej – II m.
  • Paula Plichta
  • Iga Kowalczyk
  • Wiktoria Kania
  • Wiktoria Kucner
  1. Drużynowe Mistrzostwa Polski w kl. III – III m.
  • Milena Krasicka
  • Kaja Sokołowska
  • Weronika Gosik
  • Emma Sarna
  • Hanna Słoń
  1. Iga Kowalczyk Została powołana do szerokiego składu na Mistrzostwa Europy Juniorek 2020.
  2. Wiktoria Kucner – Puchar Polski w klasie Mistrzowskiej – VII m. w wieloboju.
  3. Klaudia Hrynowiecka – Puchar Polski w klasie Mistrzowskiej – VIII m. w wieloboju.
  4. Anna Hucało:
  • I m. – 2 x, III m. Puchar Polski w kl. I
  • Start w reprezentacji Polski Juniorek w „Olympic Hopes Cup” – 28- 29.11.2019 r., Liberec/Czechy.
  • Międzynarodowy Turniej „Memorial Laza Krśtić and Marica Dżelatović” 6-9.12.2019 Novi Sad/Serbia:
  • II m w wieloboju
  • I m w finale ćwiczeń wolnych
  • II m w finale ćwiczeń na równoważni
  • II m w finale skoku
  • Została powołana do szerokiego składu na Mistrzostwa Europy Juniorek 2020.
  1. Monika Wiśniewska – Puchar Polski w kl. I – VII m. Bardzo duży sukces Moniki, był to pierwszy start po operacji kręgosłupa i długiej rehabilitacji.
  2. Milena Krasicka:
  • Międzynarodowy Turniej „Memorial Laza Krśtić and Marica Dżelatović” 6-9.12.2019 r., Novi Sad/Serbia :
  • V m. w wieloboju
  • II m. w finale ćwiczeń na równoważni
  • Turniej Młodości w kl. III – II m. w wieloboju
  1. Kajak Sokołowska – Turniej Młodości w kl. III – VII m. w wieloboju
  2. Natalia Deptuła – Puchar Polski w kl. III – III m. finał ćw. wolnych
  3. Natasha Lewakowska – Puchar Polski w kl. III – VII m. finał ćw. Wolnych
  4. Maja Mierzejewska:
  • „Mała Olimpiada Młodzieży  2019”,Finał Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i Młodziczek –  III m w finale ćw. na równoważni;
  • Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty w kl. Mł – I m. w wieloboju
  1. Drużynowy Puchar Polski w Gimnastyce Sportowej w kl. Młodzieżowej – V miejsce
  • Maja Mierzejewska
  • Antonina Bednarczyk
  • Kaja Tankielun
  • Emilia Hniatiuk
  • Natalia Stankiewicz
  1. Antonina Bednarczyk – Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty w kl. Mł – II m. w wieloboju
  2. Maja Utowka – Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty w kl. Pre- młodzieżowej – I m. w wieloboju.
  3. Ewa Kubaszak – Gimnastyczny Memoriał Małgorzaty Plichty w kl. Pre- młodzieżowej – III m. w wieloboju.

PIŁKA SIATKOWA

W sezonie rozgrywkowym 2019/2020 nasze uczennice i uczniowie występujący w barwach:

UKS Chemik SMS Olsztyn – dziewczęta

AZS UWM Olsztyn – chłopcy

osiągnęli następujące wyniki:

Rozgrywki wojewódzkie:

Kategoria JuniorkaMistrzostwo województwa warmińsko – mazurskiego

Kategoria JuniorMistrzostwo województwa warmińsko – mazurskiego

Kategoria KadetkaMistrzostwo województwa warmińsko – mazurskiego

Kategoria KadetMistrzostwo województwa warmińsko – mazurskiego

Rozgrywki centralne składające się z trzech poziomów zostały przerwane ze względu na epidemię na różnych etapach:

1/4 Finałów MP  (48 zespołów – 8 x 6 drużyn)

Juniorka – 1 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski

Junior – 2 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski

Kadetka – 2 miejsce – awans do półfinałów Mistrzostw Polski

Kadet – 3 miejsce – zespół zakończył rozgrywki na miejscach 17-24 w Polsce

1/2 Finałów MP (16 zespołów – 4 x 4 drużyny)

Juniorka – 2 miejsce – awans do Finałów Mistrzostw Polski

Junior – 2 miejsce – awans do Finałów Mistrzostw Polski

Kadetka – Turniej zostanie rozegrany w miesiącach sierpień/wrzesień 2020

Finały MP – 8 najlepszych zespołów w Polsce

Juniorka – Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 1-5.07.2020 w Kaliszu

Junior – Turniej finałowy zostanie rozegrany w dniach 1-5.07.2020 w Dębicy

Dodatkowo uczniowie i uczennice urodzeni w roku 2005, będący w naszej Szkole występowali w najmłodszej kategorii wiekowej Młodzik/Młodziczka

Młodziczka – Zakończyła rozgrywki na 5 miejscu w województwie

MłodzikMistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego, do rozgrywek centralnych przystąpią w miesiącach sierpień wrzesień

Po raz pierwszy w historii warmińsko-mazurskiej piłki siatkowej, uczennice i uczniowie jednej Szkoły zdobyli 5 tytułów MISTRZÓW Warmii i Mazur oraz zapewnili sobie już 2 Finały Mistrzostw Polski (dziewczęta i chłopcy) w najważniejszej kategorii wiekowej.


PIŁKA NOŻNA

  1. Podczas roku szkolnego 2019/2020 w kadrze pierwszoligowego Stomilu Olsztyn SA
    znaleźli się:
  • Kanclerz Jakub IIA
  • Serbintowicz Maciej IIIA
  • Jońca Mateusz IIIA
  • Szramka Hubert IIIA
  • Sobieski Michał IIIA
  1. Marta Kazimierczak  – została powołana do reprezentacji Polski na poziomie U17

 

Drodzy zawodnicy i zawodniczki, jesteśmy z Was dumni. Jesteśmy dumni z wyników jakie osiągnęliście. Dziękujemy Wam za odpowiedzialne i sumienne zdalne trenowanie. Dziękujemy za ten ciężki i nietypowy rok szkolny i …

do zobaczenia we wrześniu!

 Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status