Thanksgiving Day in SMS

17 listopada to dzień, w którym w Stanach Zjednoczonych obchodzi się bardzo uroczyście. Amerykanie świętują pierwsze zbiory, dziękują Bogu za obfitość plonów oraz dostatnie życie.

W nawiązaniu do tej tradycji uczniowie klas licealnych co rocznie uczestniczą w „spotkaniu z Ameryką”. W tym roku uczniowie klas I A i I B na lekcji otwartej przygotowanej przez panią Magdalenę Denert mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu o Święcie dziękczynienia w Ameryce, przedstawiali również swoje prezentacje multimedialne o Waszyngtonie i Nowym Jorku.

Następnie, po uprzednim losowaniu, dwóch reprezentantów klas wzięło udział w quizie wiedzy o Stanach Zjednoczonych. Uczniowie świetnie sobie poradzili z tym zadaniem zdobywając pierwsze miejsce ex aequo. Klasy otrzymały symboliczne nagrody ufundowane przez wydawnictwo Pearson. Lekcję otwartą zamknął poczęstunek przygotowany przez klasę I A.