Wielki sukces sportowy naszego ucznia - Bartek Koziejko brązowym medalistą Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Buenos Aires w sztafecie 4x100 m stylem zmiennym

GIMNAZJUM NR 10

Udział delegacji naszej Szkoły w miejskich obchodach Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2016 r. w Olsztynie odbyły się uroczystości państwowe z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami uroczystości byli: wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz i metropolita warmiński abp Józef Górzyński. Uroczystości rozpoczęła przedpołudniowa msza święta w intencji Ojczyzny w Bazylice konkatedralnej św. Jakuba. Ze Starego Miasta uczestnicy uroczystości przeszli Aleją Piłsudskiego na Plac Solidarności pod Pomnik Wolności Ojczyzny, gdzie odbyła się główna część uroczystości. Na Placu Solidarności pani dyrektor złożyła kwiaty pod Pomnikiem Wolności Ojczyzny w asyście pocztu sztandarowego Szkoły w składzie: Patryk Zych (chorąży), Maja Szajdek oraz Magda Wieliki.