Udział w ogólnopolskiej akcji Gangu Słodziaków

W ramach udziału w ogólnopolskiej akcji konkursowej Gangu Słodziaków obchodziliśmy w szkole Dzień Głośnego Czytania.

W obchodach wzięli udział uczniowie klas I-III. Dzieci poznały przygody Słodziaków na leśnej polanie słuchając czytanego opowiadania pt. „Królestwo”, a następnie rozwiązywały krzyżówki.

W październiku realizowaliśmy też inne zadania konkursowe akcji Gangu Słodziaków: stworzyliśmy z uczniami dekorację klas z użyciem materiałów z recyklingu, która nawiązywała do przygód Gangu Słodziaków.

Realizując zadania walczymy o dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł na zakup książek do szkolnej biblioteki !!!

Wraz z zaproszeniem do konkursu otrzymaliśmy od organizatora materiały motywacyjne dla uczniów – dzienniczki, które motywują do codziennego głośnego czytania (co najmniej przez 10 minut).

Wierzymy, że udział w akcji zainspirował uczniów do rozwijania prawdziwej pasji czytania.

M. Odowska-Prokop, A. Dubrowska

Wychowawcy klas I-III: K. Świeczkowska, A. Danilczuk, B. Szykuła