Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2017/2018

Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy 4 września, tradycyjnie w budynku przy ulicy Gietkowskiej. W sali gier spotkali się uczniowie wszystkich szkół zespołu, nauczyciele, trenerzy, pracownicy szkoły, a także liczne grono rodziców.

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego. Jak co roku zebrani minutą ciszy uczcili pamięć poległych w obronie Ojczyzny i wszystkich ofiar II wojny światowej.

Poczet sztandarowy szkoły wraz z Panią Dyrektor i przedstawicielami rady pedagogicznej reprezentował placówkę na miejskich obchodach 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które miały miejsce w dniu 1 września na placu przed pomnikiem Armii Krajowej.

Pani Dyrektor Barbara Rapińczuk w swoim wystąpieniu inaugurującym nowy rok szkolny przypomniała sukcesy sportowe uczniów-zawodników odniesione w czasie wakacji, przedstawiła plany i zamierzenia w zakresie dydaktyki i szkolenia sportowego, także te wynikające z wprowadzanej reformy ustroju szkolnego, zaprosiła rodziców do współpracy ze szkołą oraz złożyła życzenia wszystkim członkom szkolnej społeczności.

Najcieplejsze słowa powitania i zachęty Pani Dyrektor skierowała do uczniów klasy I szkoły podstawowej, których cała społeczność szkolna powitała gorącymi brawami.

Kończące się wakacje były szczególnie udane dla wielu uczniów-zawodników. Najlepsi otrzymali z rąk Pani Dyrektor i trenerów dyplomy, statuetki i książki. Byli to:

• Maja Szajdek – dwukrotna srebrna medalistka Mistrzostw Europy w maratonie kajakowym
  • Dominik Bugaj – kanadyjkarz, brązowy medalista Mistrzostw Europy Juniorów, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów
  • Szymon Piątkowski – brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów w taekwondo olimpijskim
  • Łukasz Cudnoch i Mateusz Kowalski – uczestnicy Mistrzostw Świata Kadetów w taekwondo olimpijskim
  • Ewa Jaszczuk, Hubert Bruzdewicz i Bartłomiej Koziejko – pływacy, uczestnicy Mistrzostw Europy Juniorów w Pływaniu na Wodach Otwartych

Następnie zostali przedstawieni nowi nauczyciele i trenerzy oraz wychowawcy poszczególnych klas.

Po uroczystości odbyły się spotkania organizacyjne z wychowawcami.

Uroczystość prowadziła p. Joanna Ulatowska-Letko